top of page

MÄNGUDEST

Lühidalt mängudest:

Lavastus- ja rollimängud suurendavad laste julgust grupis arvamust avaldada ja esineda (Atas 2015). Nende mängude põhiülesanne on pakkuda lastele meeldivaid emotsioone, arendada loovvõimeid, pakkuda esinemisjulgust ja -kogemust, rikastada eneseväljendusoskust, õpetada meeldiva tegevuse abil teadmisi ja oskusi ning mitmekesistada enese-väljendusvorme mängude kaudu (Raadik 2001).

 

On täheldatud, et lastel, kes kuue nädala jooksul sooritasid draamaharjutusi, oli kergem end avastada, näha oma tugevusi ja nõrkusi, tegeleda ärevusega ja saada üle esinemisega seotud negatiivsetest emotsioonidest. Pärast harjutuste tegemist vähenes nende õpilaste hulk, kes kartis, et tema üle naerdakse. Seejuures ei pruukinud õpetajate hinnangul teiste õpilaste käitumine tegelikult viisakam olla, pigem oli kasvanud esineja enesekindlus. (Atas 2015)

 

 

Allikate soovitused:

 

Atas, Mine 2015. The reduction of speaking anxiety in EFL learners through drama techniques. Procedia − Social and Behavioral Sciences, 176, pp 961−969. https://doi.org/10.1016/j.sbspro.2015.01.565

 

Henricks, Thomas S. 2014. A play as self-realisation: Toward a general theory of play. American Journal of Play, Vol 6(2), pp 190−213

 

Herbein, Evelin, Jessika Gollea, Maike Tibusa, Julia Schiefera, Ulrich Trautwein, Ingo Zettlerb 2017. Fostering elementary school children's public speaking skills: A randomized controlled trial. Learning and Instruction, pp 1−11 Elsevier.

 

Raadik, Sirje 2001. Õpime mängides. Draamakasvatus lasteaias ja algklassides. Tallinn: Avita.

bottom of page